חוויית משתמש ו- ROI

מחקרים שונים שנערכו הוכיחו כי ההשקעה בפיתוח חוויית משתמש איכותית חיובית מעלה באופן ברור את היחס החיובי של העלות תועלת - ROI ומשפרים את המכירתיות האפקטיבית של האתר.

תהליך יצירת חוויית המשתמש דורש השקעה ושעות עבודה רבות של מומחים בתחומים שונים בעלי הכשרה וניסיון רב. מדוע עם כך שווה את כל ההשקעה הזו, או במילים אחרות מה התוצאות להן ניתן לצפות כתוצאה מהשקעה כזו בפיתוח חוויית משתמש. האם ה ROI או התועלת מול העלות תוכיח את עצמה?

מכוני מחקר שונים בעולם ובניהם Forrester, חקרו ובחנו את התוצאות האמיתיות של פיתוח חוויית משתמש ותועלותיה. בין הממצאים המרתקים שעלו בתוצאות מחקרים אלו בולטות במיוחד הנקודות הבאות:

70% מהפרוייקטים נכשלים משום שאינם מתקבלים היטב ע"י המשתמשים (user acceptance). פרוייקטים אלו אינם שמים די דגש על עיצוב השם את המשתמש במרכז (User Centered Design) – עקרו של עיצוב כזה הוא כמובן דאגה לקבלה ע"י המשתמש.

מחזורי הפיתוח עשויות להצטמצם בין 30% ל 50% כתוצאה מתכנון מקדים נכון של חוויית משתמש. כלומר כבר בשלב הפיתוח יתכן חיסכון משמעותי בעלויות ובזמן היציאה לשוק.

תכנון חוויית משתמש מקדים ומדוייק מצמצם עליות נוספות בצורה נכרת מאחר והוא מוביל להתמקדות רק בצרכים וברכיבים האמיתיים של הפרוייקט ומפחית את הפיתוח לפי תחושות שכולל דברים שאינם בדוקים.

כאשר משתמשים נהנים מחוויית גלישה חיובית, הם הופכים להיות לקוחות נאמנים והסיכוי להגדיל ולהעמיק את המכירה עולה באופן משמעותי שכן לקוח נאמן קונה פי 2.4 מלקוח מזדמן.

באתרי מסחר אלקטרוני עשויה להיות עליה משמעותית (במקרים מסויימים של עד 37%) בהכנסות בעקבות חוויית משתמש חיובית וניתן מכך להסיק גם על אתרים מסוגים שונים.

בנוסף לתוצאות מחקרים אלו ישנה חשיבות רבה הגדלה והולכת לחוויית המשתמש ביצירת תנועה לאתר. מנוע החיפוש גוגל שינה את אלגוריטם הדירוג שעל פיו הוא קובע את המיקום בתוצאות החיפוש כך שיתן דגש על איכות חוויית המשתמש של האתר והגמול שהגולש זוכה לו ממנה. כך שחוויית משתמש הפכה בעת האחרונה לרכיב מרכזי בכל קידום SEO מקצועי.

צור קשר